Księgarnia przy Fredry


CO TO JEST ISLAM ? KSIĄŻKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

CO TO JEST ISLAM ? KSIĄŻKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

ISBN: 9788365271686
Autor: JELLOUN T.
Wydawca: Karakter
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 253

Cena: 35.00 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Fredry 10.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o islamie, ale wstydzicie się zapytać.
W ostatnim czasie media bezustannie informują nas o zamachach terrorystycznych i działalności tzw. państwa islamskiego. Strach i pośpiech sprawiają, że w gąszczu informacji mylone są podstawowe pojęcia, a obraz rzeczywistości coraz bardziej się zamazuje. Jak pisze Tahar Ban Jelloun, „nie dostrzega się różnicy między sunnizmem (ryt klasyczny) a szyizmem (ryt rozbieżny, charakteryzujący się bardzo szczególnymi praktykami); myli się talibów afgańskich z egipskim Bractwem Muzułmańskim. Uważa się, że islam irański (szyicki) jest taki sam jak ten, który wyznają niektórzy imigranci w Europie. Mówi się o szariacie, nie precyzując znaczenia tego terminu. Miesza się wszystko: elementy polityczne, łajdacki terroryzm, wojnę opiumową, kamienowanie niewiernych żon, zasłanianie twarzy, noszenie pełnej burki, mowę fanatyków i teksty o duchowości, islam Arabii Saudyjskiej i islam na przykład francuski, islam pakistański i islam krajów maghrebskich itp.”.
Książka Tahara Ben Jellouna w niezwykle przystępny sposób porządkuje te pojęcia, podaje podstawowe informacje na temat historii islamu, jego doktryny i odłamów, zawiera też rzeczowy komentarz do ostatnich wydarzeń związanych z narastającym integryzmem religijnym. Pierwsza wersja książki powstała pod wpływem pytań, jakie dziesięcioletnia córka autora zadawała mu po zamachach z 11 września. Później autor dołączył do tej rozmowy teksty, które w ciągu kolejnych lat pisał dla zachodniej prasy.
Polskie wydanie książki zostało poszerzone o sześć niepublikowanych dotąd tekstów, komentujących m.in. zamachy na „Charlie Hebdo” i koszerny sklep w Paryżu oraz zamachy w Tunezji.

Tahar Ben Jelloun (ur. 1944 r. w Maroku) jest jednym z najbardziej znanych na świecie autorów pochodzenia arabskiego. Opublikował wiele powieści, esejów i tomików poezji. W Polsce ukazały się dotąd: To oślepiające nieobecne światło, Dziecko piasku, Święta noc.

Zobacz także:

DZIEŃ NA ZIEMI
DZIEŃ NA ZIEMI

ZAKOCHANI W ŚWIECIE INDIE
ZAKOCHANI W ŚWIECIE INDIE

KREW Z MLEKIEM
KREW Z MLEKIEM

PUNKTY ZAPALNE DWANAŚCIE ROZMÓW O POLSCE I ŚWIECIE
PUNKTY ZAPALNE DWANAŚCIE ROZMÓW O POLSCE I ŚWIECIE

WIELOPIS WIELOPOLIS
WIELOPIS WIELOPOLIS

TYSIĄC PIERDOŁEK
TYSIĄC PIERDOŁEK


UCIECZKA W BOK

SZCZĘŚLIWY JAK ŁOSOŚ O NORWEGII I NORWEGACH
SZCZĘŚLIWY JAK ŁOSOŚ O NORWEGII I NORWEGACH

JAK ZWIERZĘ INTYMNE ZBLIŻENIE Z NATURĄ
JAK ZWIERZĘ INTYMNE ZBLIŻENIE Z NATURĄ

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Nowości
Promocje
Bestsellery