Księgarnia przy Fredry


ULA SICKLE WOLNE GESTY

ULA SICKLE WOLNE GESTY

ISBN: 9788365240460
Autor: -
Wydawca: CSW ZAMEK UJAZDOWSKI
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 247

Cena: 55.00 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Fredry 10.Katalog wystawy Wolne gesty zrealizowanej podczas rezydencji kanadyjskiej tancerki, performerki i choreografki polskiego pochodzenia, Uli Sickle, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Wolne gesty to wystawa choreograficzna Uli Sickle aktywowana przez grupę tancerzy przez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności między 2 a 25 marca 2018. To spotkanie choreografii, literatury i formatu wystawy. Jej punktem wyjścia jest pytanie o to, jak ideologie wpisują się w nasze ciała i język. Dziełami sztuki nie są tu ciała performerów czy obiekty, ale wypowiadane teksty literackie, gesty i ruch.

Publikacja zawiera teksty literackie recytowane przez tancerzy (Zakochany w ruchu świata Jacoba Wrena, Widziane i zasłyszane w Chinach Mi You, Zachowaj wszystko Natalii Fiedorczuk-Cieślak, Nothing Left Undone Anny Zett oraz Pendżab Amandeep Sandhu) oraz eseje teoretyczne (Sample Daniela Blangi Gubbay, Codzienne katastrofy gestów Agnieszki Sosnowskiej, „Depresja maniakalna zagląda w moją duszę”. O dominującej strukturze odczuwania w neoliberalizmie Rudiego Laermansa).

Nie jest klasycznym katalogiem. Książka powstawała równolegle z wystawą i w subiektywny sposób pokazuje pracę, do której widz zazwyczaj nie ma dostępu – wielotygodniowe próby z performerami i zmiany w przestrzeni galerii. Zawiera wiele fotografii wykonanych przez artystkę w czasie pracy nad projektem.

„Chciałam, żeby ta publikacja funkcjonowała jako roboczy dokument, zapis pracy, która składa się na wystawę Wolne gesty. Mam nadzieję, że ten zapis procesu przyda się tym, którzy są wystarczająco ciekawi, by przeczytać więcej o wystawie, na której byli, a równocześnie będzie interesujący dla tych, którzy jej nie widzieli. Dzisiaj, w czasach nadprodukcji, drukowanie czegokolwiek wymaga opatrzenia tego dodatkowym gestem ukazującym nie tylko siłę, ale też słabości, procesy myślowe i trud nadający treść formie – a wszystko z nadzieją, że ten materiał będzie przydatny albo istotny”. (Ula Sickle)

Zobacz także:

GIMP KREATYWNE TECHNIKI
GIMP KREATYWNE TECHNIKI


BARDZO NAM SIĘ PODOBA

CECH MOSIĘŻNIKÓW WARSZAWSKICH W CZASACH OŚWIECENIA
CECH MOSIĘŻNIKÓW WARSZAWSKICH W CZASACH OŚWIECENIA

ARSENAŁ KRÓLEWSKI
ARSENAŁ KRÓLEWSKI

OBRAZY W AULI COLLEGIUM NOVUM UJ
OBRAZY W AULI COLLEGIUM NOVUM UJ

SZTUKA I PRZEMYSŁ PARADYGMAT INNOWACJI DZIEDZICTWO KULTUROWE NA OBSZARACH...
SZTUKA I PRZEMYSŁ PARADYGMAT INNOWACJI DZIEDZICTWO KULTUROWE NA OBSZARACH...

FOTOPLASTYKON POZNAŃSKI
FOTOPLASTYKON POZNAŃSKI


NIECHCIANE DZIEDZICTWO NIERUCHOMOŚCI ZABYTKOWE NA DOLNYM ŚLĄSKU

KSIĄŻĘ STANISŁAW HERAKLIUSZ LUBOMIRSKI I ARTYŚCI
KSIĄŻĘ STANISŁAW HERAKLIUSZ LUBOMIRSKI I ARTYŚCI

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Nowości
Promocje
Bestsellery