Księgarnia przy Fredry


OBCE DIABŁY NA JEDWABNYM SZLAKU

OBCE DIABŁY NA JEDWABNYM SZLAKU

ISBN: 83-61203-09-4
Autor: HOPKIRK P.
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG-Anna Parzymies
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 279

Promocja   

Cena: 20.62 16.50 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Fredry 10.

"Peter Hopkirk, brytyjski dziennikarz, podróżnik, dokumentalista, pracował jako reporter w ITV News i był przez wiele lat głównym reporterem i specjalistą w sprawach Wschodu w "The Times"; nagradzany był prestiżowymi nagrodami za swe wybitne osiągnięcia. Wiele podróżował, głównie w regionach, o których potem pisał w swoich książkach - odwiedził niejednokrotnie Azję Środkową, Rosję (ZSRR), Chiny, Indie, Pakistan, Bliski Wschód. Jego książki zostały przełożone na czternaście języków.
(...) Hopkirka oprócz spraw militarno-dyplomatycznych zafascynowały także zagadnienia kultury i archeologii Azji Środkowej, czego rezultatem są książki: Trespassers on the Roof of the World, o próbach przedarcia się do zamkniętej Krainy Śniegu – Tybetu i jego stolicy Lhasy oraz podejmowanych w tym celu zuchwałych wyprawach, a także Foreign Devils on the Silk Road. The Search for the Lost Cities and Treasures of Chinese Central Asia, o sensacyjnych odkryciach archeologicznych w chińskim Turkiestanie.
(...)
Książka Hopkirka pt. „Obce diabły na Jedwabnym Szlaku. W poszukiwaniu zaginionych miast i skarbów w chińskiej części Azji Środkowej” dotyczy kilkunastu śmiałych wypraw badawczych podjętych przez ekipy z różnych krajów w pierwszej ćwierci XX wieku w rejonie chińskiego Turkiestanu, głównie w miastach-oazach leżących na Jedwabnym Szlaku. Sensacyjne odkrycia, niebezpieczne przygody badaczy, opisy niezwykłych wykopalisk archeologicznych są tematem tej znakomicie napisanej książki."

Zobacz także:

TEL AWIW NOIR
TEL AWIW NOIR

SZACHOWNICA, CZYLI SZTUKA ROZPOZNANIA
SZACHOWNICA, CZYLI SZTUKA ROZPOZNANIA

FRASZKI
FRASZKI

STO LAT SAMOTNOŚCI PIĘĆDZIESIĄT LAT PÓŹNIEJ RELEKTURY
STO LAT SAMOTNOŚCI PIĘĆDZIESIĄT LAT PÓŹNIEJ RELEKTURY


SROKA NA SZUBIENICY


UCIECZKA SIGMUNDA FREUDA

KOBIETY BEZ MĘŻCZYZN
KOBIETY BEZ MĘŻCZYZN


ŚREDNIOWIECZNA PROZA


CZTERY DROGI

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0.00 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Nowości
Promocje
Bestsellery